Huzella Péter

A magyar nyelv napja alkalmából szervezett rendezvényünk vendége Huzella Péter Kossuth-díjas énekes, zeneszerző, előadóművész húsz évig zenélt a Kaláka zenekarban, majd szólópályára lépett, gyerekeknek szóló műsoraival járja az országot, világot. Sajátos hangulatú gyerekdalaival, minden csöppségnek belopja a szívébe magát és a dalait, de ugyanez igaz a felnőtteknek szóló versmegzenésítéseire is. Nincs olyan ember, akinek ne mozdulna meg a keze, lába Huzella Péter ritmusai hallatán. Gyakran szerepel a televízió képernyőjén és a rádióban, a magyar vidék és a Kárpát-medence mellett rendszeresen tart előadást Svédországban, Finnországban, Németországban és az Egyesült Államokban is.

Műsorában megzenésített klasszikus és kortárs versek szerepeltek. Jó hangulatot teremtett a Művelődési Házban. Iskolánk tanulói és a meghívott kaposvári Hangya Tanoda diákjai lelkesen énekeltek a művészúrral együtt. Az interaktív koncert a kicsiket és a nagyokat egyaránt bevonta a játékba. A műsor végi lelkes taps jelezte a gyerekek körében aratott sikert.