Projektmenedzser 1. negyedéves beszámoló

2017. január elején kezdtük a tanulók toborzását. A tantestület az 5. 6. osztályosok bevonását látta legmegfelelőbbnek, mert az 54-es összlétszámú osztályokban sok a hátrányos helyzetű tanuló, ugyanakkor kifejezetten törekvő, szorgalmas, jó képességű, tehetséges gyerekek, akik megérdemlik a tanoda által biztosítható figyelmet, ugyanakkor a hasonló életkor lehetőséget ad a közösség építésére, ezzel együtt a szociális kompetenciák fejlesztésére.

Összehívtuk az érintett tanulók szüleit, ahol bemutattuk a tanoda által nyújtott lehetőségeket. Osztatlan sikert aratott, amiről az is tanúskodik, hogy az 54 tanulóból 42 tanuló kérte felvételét.

2017. február 1-én tartottuk a projektnyitó napot, ahol ünnepélyes keretek között tájékoztattuk a gyerekeket a jövő feladatairól, ismertettük a tanrendet és elfogyaszthatták az első tanodás uzsonnát, melyet a közeli Piki Centrum Étterem és ABC állít össze számukra.

Bemutatkoztak a velük foglalkozó pedagógusok is.

A foglalkozások elindítása nem kis feladat elé állította csapatunkat, hiszen sok szempont figyelembevételével készülhetett el az órarend.

Több tanodával vettem fel a kapcsolatot annak érdekében, hogy a legmegfelelőbb dokumentációt tudjuk kiválasztani a tevékenységek adminisztrálására. Eldöntöttük, hogy az eDiát használjuk a bemeneti mérésekhez.

Szerveztem a rendezvényeket és elkezdődtek a kifizetések, aminek a figyelemmel kísérése is az én feladatom. Tartom a kapcsolatot a projektben résztvevőkkel, a pénzintézettel és koordinálom a tevékenységeket.

Figyelemmel kísértem a szerződések megkötését, készítettem árajánlat kérést, dokumentáltam a kisértékű eszközök beszerzését, és a projekt előre haladásával készített iratokat.

Ottné Bene Teréz

projektmenedzser