Projektmenedzser

Projektmenedzser: Ottné Bene Teréz

1979 óta tanítok a balatonszentgyörgyi általános iskolában. Matematika, kémia szakos tanárként kezdtem a pályámat, majd később könyvtáros tanári képesítést is szereztem, így 2006 óta vezetem az iskola könyvtárát.

Fontosnak tartottam, és tartom most is szaktanárkénta tanulók felkészítését a továbbtanulásra, osztályfőnökként szociális kompetenciáik fejlesztését, diákönkormányzatot segítő pedagógusként, könyvtáros tanárként a szabadidő kulturált eltöltését.

A gyerekekkel való foglalkozás, úgy éreztem, nem korlátozódhat „csak” a szaktárgyaim tanítására, ezért tanulmányi kirándulásokat, nyári táborokat (külföldre is), színházlátogatásokat szerveztem. Parlamentbe, múzeumokba, operaházba vittem, és viszem a tanulókat.

Operaházi ismerőseim segítségével színvonalas rendezvényeket szerveztem azért, hogy ezt a műfajt kicsit közelebb hozzam a helyi közösség számára.

Évek óta szervezzük a Futó Elemér természet- és környezetvédelmi versenyt, mely a résztvevő iskolák tanulóinak környezettudatossági nevelését segíti.

Munkám során fontosnak tartottam a szakmai fejlődés mellett az infokommunikációs technikám fejlesztését, ezért ECDL vizsgát tettem. Nagyon sokféle szakmai képzésen vettem rész.  2009-2010-ben a TÁMOP 3.1.4.-08/2-2008-0141 számú pályázat projektmenedzsere voltam.

2015-ben részt vettem a pedagógusminősítésen, és pedagógus II. fokozatba léptem.

Alapítványunk kuratóriumi tagjaként, iskolai munkám mellett, évekig dolgoztam azért, hogy a szükséges anyagi hátteret megteremtsük a célok megvalósításához. 2014-től az alapítvány elnökeként részt vettem pályázatírásban, ennek eredményeként tölthettek tanulóink egy hetet Erdélyben és valósíthatjuk meg iskolánkban a tanoda programot. 38 éves munkaviszonnyal a hátam mögött, melyet itt töltöttem el ebben az iskolában, nagy kihívásnak tartom a projekt megvalósítását, ugyanakkor örülök-projektmenedzserként-az új feladatoknak.