A Pályázatról

Szentgyörgy Tanoda

2016.szeptember 21-én kiküldött levélben értesültünk arról, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma EFOP és RSZTOP Irányító Hatósági Feladatokat Ellátó Főosztály vezetője 29 619 000 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte beadott pályázatunkat.

Izgalommal teli várakozással álltunk neki a megvalósításnak.

Elsődlegesen kiválasztottuk azt a helyszínt, amit a tanoda megvalósítására legalkalmasabbnak gondoltunk. Így esett a választás az iskola 120m2-es könyvtárára, ami viszonylag elkülönül az intézmény többi részétől, előtérrel, mosdóval, külön bejárattal is ellátott.

Elkezdődött a tanulók toborzása. A tantestület az 5. 6. osztályosok bevonását látta legmegfelelőbbnek, mert az 54-es összlétszámú osztályban a tanulók 36%-a hátrányos helyzetű, ugyanakkor sok a kifejezetten törekvő, szorgalmas, jó képességű, tehetséges gyerek, aki megérdemli a tanoda által biztosítható figyelmet, ugyanakkor a hasonló életkor lehetőséget ad a közösség építésére, ezzel együtt a szociális kompetenciák fejlesztésére.

2017.január elején az érintett tanulók szüleit összehívtuk, ahol bemutattuk a tanoda által nyújtott lehetőségeket. Osztatlan sikert aratott, amiről az is tanúskodik, hogy az54 tanulóból 42 tanuló kérte felvételét.

2017.február 1-én tartottuk a projeknyító napot, ahol ünnepélyes keretek között tájékoztattuk a gyerekeket a jövő feladatairól, ismertettük a tanrendet és elfogyaszthatták az első tanodás uzsonnát, melyet a közeli Piki Centrum Étterem és ABC állít össze számukra.

Bemutatkoztak a velük foglalkozó pedagógusok is.