A Tanoda működési helye

A tanoda működésének helyszíne:
Balatonszentgyörgyi Iskolaszék a Gyermekekért Alapítvány székhelye,
a Dobó István Általános Iskola épületének alapítvány részlege
8710 Balatonszentgyörgy, Csillagvár u. 9.

A Balatonszentgyörgyi Dobó István Általános Iskola méltó környezetet biztosít a helyi és a környező kistelepülésekről érkező diákok tanulásának. A nagyszabású felújítás után 2010-ben átadott intézmény nem csak modern felszereléssel, hanem magas színvonalú humán erőforrással is rendelkezik, ezért méltán nevezhetjük a 21. század iskolájának.A következő kisfilm az átépítéssel létrejött változásokat mutatja be. https://www.youtube.com/watch?v=Lwc-nNx2r4A

Tanulóink több mint 40%-a hátrányos helyzetű, szegény sorsú, anyagi gondokkal küzdő környezetből kerül ki. Az iskola,a gyenge finanszírozás miatt, önmagában nem képes azt a figyelmet megadni a tanulóknak, ami elegendő volna ahhoz, hogy az otthoni – gyakorta nem a legmegfelelőbb – miliőből, az alacsony képzettség, a tájékozatlanság, a céltalanság és a műveletlenség által meghatározott közegből ki tudjanak törni. Pedig nem egy olyan tanuló van, aki képes volna rá, és a közösségre, a mikrokörnyezetre is hasonló hatással, pozitív magatartásmintával lehetne. Ezért a tanoda olyan lehetőség, amely ténylegesen determinálni képes pozitív irányban a diákok jövőjét!