Nyári tábor

Gyenesdiás

Vadóctanya

1. június 21-június 25.

Az 5.,6. osztályos tanodások nagyon várták a tanévzáró utáni első szerdai napot. 11 órakor indultunk az iskola melletti buszmegállóból és fél óra múlva már megérkeztünk táborozásunk színhelyére. A gyerekek az előzőleg megbeszéltek alapján elfoglalták a szobáikat, majd a várható programok megbeszélése után elfogyasztottuk első ebédünket. A tábor ideje alatt a napi háromszori étkezés bőséges választékot kínált mindenkinek, hiszen a finom reggelik, a három fogásból álló ebédek és a két fogásból álló vacsorák, a strandon kiosztott tanodás uzsonna a kevés költőpénzzel rendelkezőknek is biztosította a megfelelő mennyiségű élelmiszert.

Mindennap strandoltunk, mert a közel 30 fokos melegben a Balaton vize is felmelegedett. A fürdés mellett egy teljes napon át használhatták a csúszdát, a trambulint és egyéb más játékokat.

A táborban szervezett kézműves foglalkozáson karkötőt, kulcstartót készíthettek az érdeklődők vagy kipróbálhatták kézügyességüket, fantáziájukat a mézeskalács díszítésben.

Az utóbbinak az volt az érdekessége, hogy a kevésbé jól sikerült mézeskalácsot nem csomagoltuk el, hanem jóízűen elfogyasztottuk.

Pénteken a Természet háza kiállítást és a Festetics Állatparkot kerestük fel. A kiállítás a környék, a Keszthelyi-hegység kialakulását, növény és állatvilágát mutatja be. A tárlat vezetés és az interaktív játékok segítségével sok új ismerethez jutottak tanulóink. Az állatparkban, az ott vásárolt eleséggel, kézből etették az ősi magyar állatfajokat. A bátrabbak bemehettek a szelíd bárányok karámjába. Útközben, a hosszú séta keretében megcsodálhattuk Gyenesdiás gyönyörű lakóházait.

Nagy élményt jelentett a gyerekek számára a lézerharc, amit két este is játszhattak, mert a másodikat kikönyörögték a tulajdonostól. Ez a játék a XXI. század számháborúja. Saját gyerekkoromra és kezdő pedagógus koromra emlékeztetett, amikor szinte minden rendezvénynek, versenynek része volt a számháború.

A fotók is bizonyítják, hogy a táborunk nagyon szép helyen, a Balaton közelében, csendes, szép környezetben fekszik. Az udvara lehetőséget adott a sokféle közös játékra. Jó  volt, hogy csak a mi csoportunk tartózkodott ott, így a felügyelet sem jelentett gondot. A gyerekek jól viselkedtek, betartották a tábor szabályait, kulturáltan étkeztek ezért a táborvezető, Nóra néni is megdicsérte őket. Az utolsó napokban többször elhangzott a kérdés: „Jövőre is eljövünk ide?” Sajnos a válasz nem volt, hiszen ez a pályázat csak 1 tábort vehet be a programjába.

A gyerekek nagyon szeretik a nyári táborokat, de sajnos pályázat nélkül nem lehet megszervezni, mert ennek a tábornak is a bekerülési költsége tanulónként több mint 25ezer Ft. volt.

Ez az élményekben gazdag, tartalmas sok lehetőséget kínáló 5 nap nem jöhetett volna létre a kísérő pedagógusok nélkül sem, ezért köszönjük Horváth Zoltánné, Izsóné Recseg Klára tanárnők közreműködését.

Részletes program leírása:

1.nap

10:30 Gyülekező a Dobó I. Ált. Iskola melletti buszmegállóban

11:00 Indulás autóbusszal

11:30 Érkezés a táborba – szobák elfoglalása

13:00-17:30 Strandolás

18:00 Vacsora – Vacsora után közös játék az udvaron a szlovákiai magyar csoport fiataljaival.

2.nap

8:30 Reggeli

9:00-12:00 Kézműves foglalkozás gyöngy fűzés, kulcstartó készítés, mézeskalács díszítés

13:00-17:30 Strandolás

18:00 Vacsora

19:00- 21:00 Lézerharc

3.nap

8:00 Reggeli

9:00-12:30 Kirándulás-séta; Természet Háza- kiállítás megtekintése; Festetics Állatpark

13:00 Ebéd

14:00- 16:00 Strandolás

16:30- 18:00 Társasjáték – Játék az udvaron: foci, röplabda, asztalitenisz, csocsó

19:00-21:00 Lézerharc

4.nap

8:30 Reggeli

9:30-11:30 Játék a strandon: vízi bicikli, csúszda, trambulin, minigolf, csocsó,

13:00 Fagyizás a közeli cukrászdában

14:00-18:00 Fürdés, játék a strandon

18:30 Vacsora

19:00 Esti séta a Balatonparton

5.nap

8: 00 Reggeli

Csomagolás, rendrakás

Indulás haza autóbusszal a délelőtti órákban

Táborszervező: Ottné Bene Teréz projektmenedzser.