A magyar kultúra napja rendezvénysorozata

A rendezvénysorozat alkalmával elsőként az alsó tagozatos tanulók részére majd a felső tagozatos tanulók részére szavalta el a tanoda egyik tanulója a Himnuszt. Az alsó tagozatos
tanulók részére az ünneppi gondolatokat Izsóné Recseg Klára mondta el. Az ünnepi beszéd után az Overtones Alapfokú Művészeti Iskola műsora következett mindkét esetben. A
műsorban részt vettek a tanulók mellet a felkészítő tanárok egy színvonalas előadás keretében.
A felső tagozatos tanulók részére az ünnepi gondolatokat Vaslabán Csaba plébános mondta el. A Himnusz születésének körülményeiről a költő vélhető gondolatairól beszélt. Arról, hogy
mint jelentettek az akkori nyelvezet szerinti megfogalmazások a vers soraiban. A tanulók nagy érdeklődéssel hallgatták a műsort és az ünnepi gondolatokat.
14 órakor kezdődött a Művelődési Házban Himnusz minden időben címmel az egész iskolának szóló tanodás rendezvényünk. Előadó Radványi Balázs Kossuth díjas zeneszerző.

Az előadás előtt Bencze Beáta igazgatónő méltatta a művész érdemeit:
A magyar folklór és verszene meghatározó alakja. 1970 óta a Kaláka zenekar oszlopos tagja.
Hangszerek, amiken játszik: mandolin, 12 húros gitár, ukulele, cuatro, brácsa, kalimba. 1996 óta a Krónikás Ének-Zeneiskola gitáros énekeseinek a tanára. Szerzőként és előadóként több
mint 25 hanghordozón jelent meg. Az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Könnyűzeneszerzői és Zeneszövegírói Osztályának tagja.
Az előadás során a 10 hangszer közül megszólaltatott néhányat. A műsor interaktívan zajlott.
Rövid, könnyen tanulható zenés verseket énekeltetett el a tanulókkal, akik nagy évezettel ismételték és énekelték a művésszel együtt. A műsor zárásaként lehetőséget adott arra, hogy az érdeklődő tanulók kérdéseket tegyenek fel, akik éltek is ezzel. A programot a rendelkezésre álló idő rövidsége miatt kellett befejezni.
A rendezvény sorozat méltó megünneplése volt a magyar kultúra napjának.

Készítette: Ottné Bene Teréz
Balatonszentgyörgy, 2018. 01. 25.